Agnieszka Kadłubowska, Radzyńskie Towarzystwo Muzyczne im. K. Lipińskiego oraz Radzyński Ośrodek Kultury zapraszają na Wakacyjne warsztaty wokalne dla dzieci, młodzieży i dorosłych z terenu Powiatu Radzyńskiego. Są to kompleksowe zajęcia mające na celu rozwijanie umiejętności śpiewu i interpretacji muzycznej uczestników w różnym wieku i na różnych poziomach zaawansowania. To pięć dni intensywnej pracy, ale i zabawy głosem, których celem jest uwrażliwienie uczestników na muzykę, kształtowanie dobrych nawyków wokalnych i prawidłowego oddechu, uwalnianie blokad oraz aktywizacja kulturalna mieszkańców Powiatu Radzyńskiego.

Zajęcia prowadzone będą w formie lekcji indywidualnych i grupowych przez doświadczoną, czynnie koncertującą artystkę Agnieszkę Kadłubowską (radzyniankę) – sopranistkę, solistkę operową, absolwentkę Wydziału Wokalno-Aktorskiego w klasie śpiewu oraz Wydziału Instrumentalnego w klasie gitary klasycznej Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi.

Warsztaty oferują bogaty program dostosowany do indywidualnych potrzeb i umiejętności uczestników, w tym:

1. Podstawy techniki wokalnej: nauka prawidłowego oddechu i postawy ciała podczas śpiewu, ćwiczenia artykulacyjne i fonacyjne, rozwijanie skali głosu i jego dynamiki.

2. Interpretacja muzyczna: praca nad wyrażaniem emocji poprzez muzykę, techniki interpretacyjne w różnych gatunkach muzycznych, takich jak pop, rock, jazz, muzyka klasyczna, musical, klasyka.

3. Praca nad repertuarem: dobór odpowiednich utworów do możliwości wokalnych uczestników,

– analiza tekstów piosenek i ich znaczenia, praca nad frazowaniem i artykulacją.

4. Higiena głosu i zdrowie wokalne: zasady dbania o struny głosowe, ćwiczenia relaksacyjne i techniki przeciwdziałania zmęczeniu głosu.

5. Elementy wystąpień scenicznych: praca z mikrofonem, techniki radzenia sobie z tremą, przygotowanie do występu publicznego.

Skierowane są do:

– dzieci: kształtowanie umiejętności wokalnych poprzez zabawę i gry muzyczne, które rozwijają słuch muzyczny i wrażliwość artystyczną,

– młodzieży: rozwijanie techniki wokalnej i interpretacji,

– dorosłych: doskonalenie umiejętności śpiewu, rozwijanie pasji muzycznej.

 

Warsztaty prowadzone będą od 8.07. do 12.07.2024 r. w Izbie Pamięci Karola Lipińskiego mieszczącej się w siedzibie Radzyńskiego Towarzystwa Muzycznego (w Pałacu Potockich ul. Jana Pawła II 2 ).

Zakończymy je 13.07.2024 r. Koncertem finałowym, podczas którego wokaliści zaprezentują efekty swojej pracy.

Projekt wspierają finansowo: Powiat Radzyński, Miasto Radzyń Podlaski oraz Gminy: Radzyń Podlaski, Borki, Komarówka Podlaska, Ulan-Majorat i Wohyń.

Koszt uczestnictwa to tylko 50 zł. Zgłoszenia przyjmujemy do 30 czerwca 2024 r. na e-mail: warsztaty@yourhappyvoice.pl z dopiskiem: Warsztaty w Pałacu.

Liczba miejsc ograniczona!!!

 

Agny Bryjan (Agnieszka Kadłubowska)  – to polska sopranistka, solistka operowa, absolwentka Wydziału Wokalno-Aktorskiego w klasie śpiewu oraz Wydziału Instrumentalnego w klasie gitary klasycznej Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi. 

Na scenie zadebiutowała rolą Paminy w operze „Czarodziejski flet” W.A Mozarta w Teatrze Wielkim w Łodzi. Śpiewała takie partie operowe jak: Annina „Traviata” G. Verdieg, Zerlina „Don Giovanni” W. A Mozart, Lauretta „Gianni Schicchi” G. Puccinie-go, Ritmo „Cosmocanto” C. Kurowski. W 2014 r. wykonała Tryptyk Śląski W. Lutosławskiego z Płocką Orkiestrą Symfoniczną. 

Współpracuje z takimi dyrygentami jak: D. Mikulski, H. Wierzchoń, A. Czereszewski, P. Neumann, M. Kocimski, J. Chrenowicz oraz orkiestrami: Orkiestra Filharmonii Sudeckiej, Płocka Orkiestra Symfoniczna, Orkiestra Kameralna Capella Bydgostiensis, Dęta Orkiestra Akademii Muzycznej w Łodzi oraz Kameralna Orkiestra Akademii Muzycznej w Łodzi. Pod batutą prof. H. Wierzchonia wykonała partię sopranu w „Mszy Koronacyjnej C-dur” W.A.Mozarta oraz „Magnificat” J. Ruttera w Archikatedrze im. S. Kostki w Łodzi.

Uczestniczyła w Kursach Mistrzowskich w kraju i za granicą prowadzonych m.in. przez: T. Żylis-Gara, U. Rainemana, O. Pasiecznik, J. Woś, I. Kłosińską, L. Zalesińską, oraz R. Karczykowskiego. W swoim repertuarze posiada arie operowe, operetkowe i musicalowe, partie oratoryjne jak również pieśni kompozytorów polskich, francuskich, angielskich, rosyjskich, hiszpańskich i niemieckich.

Przez admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *